Zpět na výpis článků
|

Zahradníci na cestách

Otevřít galerii

Rádi zahradničíte a chcete se inspirovat také v zahraničí? Podívejte se v letošním roce na některou z akcí se zahradnickou tematikou! Návštěvou neobyčejné zahrady si tak můžete zpestřit i svou tradiční dovolenou a spojit tak příjemné s užitečným.

S cestovkou? Raději na vlastní pěst

Ať už půjde o květinovou show nebo o zahradnický veletrh, výběr destinace je velmi důležitý. Specializovaných zájezdů do zahradních rájů je u nás v tuto chvíli opravdu poskrovnu, za takto specifickými cíli cestuje zatím pouze velmi úzká skupina klientů. Ojedinělé zahradní realizace či výstavy tak nejlépe navštívíte v rámci individuální cesty: postačí prohledat internet, zajímavé tipy na výstavy, zahradní festivaly, květinové show či veletrhy se dají nalézt například na oficiálních turistických informačních webech zemí, do kterých hodláte cestovat.

Chelsea Flower Show – nejprestižnější akce zahajovaná královskou rodinou

Rájem milovníků zahradního umění dlouhodobě zůstává Velká Británie. Zřejmě nejznámější ze zahradničením inspirovaných akcí je londýnská květnová RHS Chelsea Flower Show, která je téměř národním svátkem a významnou společenskou událostí. Akci doprovází bohatý program zahrnující kulturní akce, workshopy či přehlídky. V letošním roce se květinová show za účasti britské královské rodiny bude konat mezi 23. a 26. květnem. 

Za tulipány do Keukenhofu

Oblast Beneluxu je se svým mírným přímořským klimatem rovněž brána jako region zahradničení přímo zaslíbený. Legendou se dnes už stal nizozemský květinový park Keukenhof, kde každé jaro statisíce návštěvníků žasnou nad sedmi miliony květů, z nichž víc než polovina jsou tulipány.  Letos v Keukenhofu potěší milovníky cibulovin rozkvetlými záhony v období od 23. března do 21. května.

Rozkvetlí sousedi

My Češi ale nemusíme jezdit tak daleko: co se poohlédnout například v sousedním Rakousku nebo Německu? Mezi 13. dubnem a 15. říjnem si letos můžete projít Mezinárodní zahradnickou výstavou v Berlíně IGA Berlín, od 31. srpna do 4. září se zase otevřou brány mezinárodního veletrhu v rakouském Tullnu, nazvaného Internationale Gartenbaumesse. Na této největší evropské přehlídce květin jich bude letos k vidění úctyhodných 200 tisíc. A to už stojí za návštěvu, ne?

Další články

Všechny články
Zazimováváme okrasné jezírko
Zahrada
13. prosince
Povídáme si o městském ptactvu v Praze 1.3.2017
Život v zahradě
2. únoraVšichni
Semínka starých a krajových odrůd
Zahrada
16. ledna
Vyberte si správně osivo na příští sezonu
Zahrada
12. ledna
Vánoční stromeček? Letos to zkuste jinak!
Zahrada
5. prosince